LDH HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Radu161
Sfat: inainte sa te apuci de detalii termina intai forma generala.
Altfel, risti sa dai jos detaliile cand slefuiesti capota (de exemplu)

mul?umesc. M-am gîndit la treaba asta ?i sper s?? nu le dau jos. Am pus doar balamalele pentru c?? am crezut c?? este mai u?or s?? le aliniez la început.
scristi
La scara TT e facut sau HO?
ai lipit capota pe sasiu?
depinde pe ce baza vrei sa mergi, dar sasiul era bine daca era separat fata de capota si cabina

La scara HO.
DA
??Ë?i cealalt?? locomotiv?? era la fel. Adic?? toat?? carcasa va fi prins?? de ?asiu prin intermediul a 2 ?uruburi.

darkshadowro
spor maxim la treaba in continuare. de unde ai facut rost de cote pentru locomotiva ?

Mul?umesc. De pe acest forum ?i de pe caiferate.21.forumer.com
 
dupa mastile de la boghiuri ar fi o locomotiva bachmann, am avut si eu locomotiva aia, dar vezi ca distanta intre osii e mai mica , daca nu ma insel si cea dintre pivoti....
 
Ast??zi a fost munc?? de bibileal??. Nu g??seam din ce s?? fac prinderile de la capote. Am c??utat prin resturile mele de la kit-urile de tancuri ?i am încropit ceva. Cred c?? merge:




Pentru cocoa?a de sus am lipit mai multe straturi de abs de 1 mm ?i mîine m?? pun pe pilit. Trebuia s??-mi vin?? azi ceva materiale de la 2RC , dar ca la noi, lumea nu prea se ?ine de cuvînt. Prin materiale am luat ?i un chit ca s?? dau un pic pe la îmbin??ri.
 
arata intr-un mare fel! sa ne-o arati in jurul bradului (vopsita, bibilita, full option, tot tacamul, etc.) !