Masini de Legenda DeAgostini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Mauritius a spus:
Wouuu , cineva pe alt forum care este abonat spunea ca nu a primit nimic in coletul cu numarul 6 , adica brelocul .

eu cred ca ai inteles gresit...
spunea ca el nu a primit acuma brelocul ca restul.. dar el nu s-a abonat de la nr. 2-3, el s-a abonat incepand cu nr. 4-5 --- ceea ce inseamna ca la el coletul cu nr. 6 va fi urmatorul care vine.. luna viitoare.
 
Este abonat de la numarul 2 si a primit sase colete deja .
Deci daca eu ma abonez acum dupa sase colete primesc brelocul , am inteles asta .
Atunci or sa apara la vanzare doar ce brelocuri raman de la abonamente , e bine ma scapa de cheltuiala :D
 
Eu sunt abonat si am primit brelocul in coletul nr 6 adica cu Pobeda si Wartburg este exact ca cel prezentat mai sus destul de bun calitativ...doar ca ma asteptam sa fie mai mare. Cand l-am vazut am avut o reactie de genu...WAW CE E ASTA? (in rest sunt multumit de coletele primite machetele sunt in stare destul de buna..) cat despre abonament nu o sa renunt...daca tot am inceput cuinceputul (nr 2) macar sa-l duc la bun sfarsit...Numai bine.
 
Conform abonamentului, a venit si brelocul odata cu coletul 6. Pentru mine, odata cu Pobeda si Wartburgul ... alb. Daca e cineva in situatia "colet 6 fara breloc", sa faca reclamatie. La coletul 15 (nr.31) va veni si vitrina.
 
tfa2003 a spus:
Conform abonamentului, a venit si brelocul odata cu coletul 6. Pentru mine, odata cu Pobeda si Wartburgul ... alb. Daca e cineva in situatia "colet 6 fara breloc", sa faca reclamatie. La coletul 15 (nr.31) va veni si vitrina.
Pana la urma sunt 15 colete nu???
 
nu, la al 15-lea colet iti vine vitrina, mai departe va dura pana cand fie noi, fie ei se vor plictisi
am vazut ca in alte tari s-a ajuns si la 100 de masini (aka 50 colete), deci sa avem noi finantele ca ei nu se supara (de ce oare)
apropos, peste vreo 5-10 numere mai baga gratis vreun biblioraft in pachet sau urmatoarele sunt pe bani ?
 
macleod a spus:
nu, la al 15-lea colet iti vine vitrina, mai departe va dura pana cand fie noi, fie ei se vor plictisi
am vazut ca in alte tari s-a ajuns si la 100 de masini (aka 50 colete), deci sa avem noi finantele ca ei nu se supara (de ce oare)
apropos, peste vreo 5-10 numere mai baga gratis vreun biblioraft in pachet sau urmatoarele sunt pe bani ?
Pai la asta ma gandeam si eu...la 50 de coelte...cam mare investitia si nici nu cred k o sa incapa toate in vitrina aia...S-ar putea sa cedez financiar din pacate.
 
investitie mare? 25 lei/numar; 50 lei/luna ?? sa fim seriosi...
eu sper sa scoata 300 de machete, asa dragi imi sunt!
 
nu mai discutam de preturi ca iar zicem multi ca putea fi mai mic si iar iese balacareala, asa ca sa fim constructivi
ce nu prea inteleg este ca din cate am vazut vitrina are loc cam de 15 modele, in timp ce numarul de modele primite ar fi minim 30 (presupunand ca primul l-ar fi ratat cineva, ceea ce sunt slabe sanse ca a fost dacia); ma uit acuma si in poza de marketing ar fi intrat (cu greu) 20 de masini in vitrina, dar asta inseamna in cel mai bun caz doar 2 din 3; si atunci cum ramane cu celelalte ? le pun in vitrina doar pe cele mai de top ?
(da stiu, o sa-mi fac direct vitrina pentru masini si trenulete, asta e solutia, dar intrebam strict ca logica a producatorului)
 
pai vitrina ce o primesc abonatii la sfarsitul anului (decembrie, pt. cine s-a abonat de la nr. 2) este un cadou de fidelitate..
ei intre timp (probabil mai repede cu ceva luni) vor scoate vitrinele la vanzare si la chioscuri..
de aici incolo, fiecare cumpara cate crede ca ii trebuiesc...
eu de ex. am luat din start 2, dar odata aparute si la noi, voi mai lua 2 - astfel, cu 4 vitrine, voi avea spatiu pt. 60 machete (cate ies mai mult ca sigur)
la dea ungaria, vitrina se poate lua direct de pe sait.. e undeva la 60 lei... probabil si la noi se va putea, dupa aparitia de la chiosc
 
deci pana la urma cam 15 machete intra intr-o vitrina "adevarata", nu vreo 20 cum aratau in poza din pliantul de prezentare
la 60 ron bucata la 4 bucati ies vreo 2 milioane jumate; mai bine fac din pal, chiar daca costurile sunt asemanatoare (ce-i drept, ma gandesc la o vitrina mare)
 
Am luat M 461. In fapt am luat doua.
Sunt si ceva reprosuri:
- prelata vine ca un cozoroc peste parbriz;
- lipsesc inchizatoarele de la capota motorului dar si alte detalii de pe capota;
- nu apar amortizoarele la rotile fata, foarte vizibile in realitate;
- rotile nu au capace, etc.

Insa una peste alta, este binevenita macheta.
 
Cu mici modificari poate ajunge o macheta decenta. Pacatul principal este matrita sasiului prost turnata fiind nevoie de o mica interventie cizelatoare - intr-o parte e luft intre sasiu si caroserie in cealalta se suprapun. La modelul meu piesa care contine scaunele era lipita stramb astfel incat coroborat cu defectul de mai sus au compus o strambatura vizibila intre sasiu si caroserie - mi-e tare teama ca toate modelele au acelasi defect. In rest, modelul face toti banii...
 
La mine macheta e super OK. N-am avut rabdare sa vina abonamentul si am luat una de la chiosc.

Interesant ca la noi a aparut M461, nu GAZ-ul ca in Polonia. Binisor facut, ruleaza bine. Pe ansamblu e de bine...