Masini de Legenda DeAgostini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Da?i-mi un sfat....în Bra?ov, miercurea trecut?? nu a ap??rut nimic de la "DeAgostini"; mi se spunea, pe la chio?curi, c-ar fi probleme cu livr??rile, dar "stupiz??.......stupiz??".....în alte p??r?i a ap??rut "TV"-ul........ :( :( :(....ce s?? fie ? Ce s?? fie? O fi iar o mân??real??...politic?? ???
Acum serios vorbind, vreau s?? întreb, dac?? în Bra?ov a mai g??sit careva ultima apari?ie, de s??pt??mâna trecut?? ??? Sau, chiar nu a mai ap??rut nimic aici !!!
 
dimitrov a spus:
Da?i-mi un sfat....în Bra?ov, miercurea trecut?? nu a ap??rut nimic de la "DeAgostini"; mi se spunea, pe la chio?curi, c-ar fi probleme cu livr??rile, dar "stupiz??.......stupiz??".....în alte p??r?i a ap??rut "TV"-ul........ :( :( :(....ce s?? fie ? Ce s?? fie? O fi iar o mân??real??...politic?? ???
Acum serios vorbind, vreau s?? întreb, dac?? în Bra?ov a mai g??sit careva ultima apari?ie, de s??pt??mâna trecut?? ??? Sau, chiar nu a mai ap??rut nimic aici !!!

Acum au anuntat la Protv-stiri, printr-un clip, ca au avut probleme si se vor relua si completa toate numerele lipsa !
 
Au (avut) probleme cu unele lanturi de distributie a presei. nici eu nu am gasit la "dealerul" meu, dar ziceau ca or sa rezolve.
 
sandy a spus:
...Aha.Acum am inteles de ce renunta unii la colectie din cauza brelocului.
Si eu o sa fac la fel.
Decit sa stau dupa un breloc,mai bine iau fiecare numar de la Inmedio, cind si cum vreau eu...

Sa inteleg ca ai renuntat la abonament?

Eu am renuntat luna asta imediat dupa ce mi-a venit coletul cu brelocul. Motivele sunt cam aceleasi statul la coada (minim 20 mins) si faptul ca-s unele machete care nu ma intereseaza, putine, dar sunt. Eu nu-s un COLECTIONAR ci un MODELIST. Adica nu ma intereseaza sa am colectia de 60 sau 100 de numere intreaga, ci doar sa am masinile care ma intereseaza. Decat sa 'fiu obligat' sa iau un colet cu una 'buna' si una 'rea', prefer sa-mi iau eu singur doua 'bune', plus ca astfel scap si de oglinzile rupte pe care le-au avut aproape toate coletele primite.

PS, cred ca gresiti in legura cu brelocul, daca-i tai codita si-l pui intr-un mulaj poti scoate niste Dacii de toata frumuseatea pentru (~) H0. :razz: Eu cel putin asta cred ca o sa fac...
 
BREL??â??C, brelocuri, s. n. Mic?? podoab?? sau amulet?? care se poart?? atârnat?? la gât, la ceas sau la br???ar??. ââ??â?? Din fr. breloque.
 
Dr2005 a spus:
ByOnu, de unde ai luat revista? C?? eu de o s??pt??mân?? o caut ?i nu o g??sesc pe nic??ieri prin sectorul 6.

Daca te referi la Rocar-TV, am primit-o prin abonament, impreuna cu Lada Niva. Dar o tot vad de ceva timp la Aviatorilor la taraba, au si nr mai vechi. ;)
Sper sa nu mint daca spun ca am vazut-o si la Sf Gheorghe.
 
S??pt??mâna asta am fost plecat ?i abia ieri diminea???-19.05- am putut cump??ra modelul ROCAR TV 12F (care înc?? în Bra?ov nu l-am g??sit), din....Craiova, de la un chio?c, unde iese breteaua de urcare din Bd. Decebal-venind dinspre Str. Caracal ?i str. Henry Ford- în Calea Bucure?ti, chiar la trecerea de pietoni......toate exemplarele aveau oglinda stâng?? c??zut?? în caset??, dar asta "doare"prea pu?in.......Singurul lucru care "parc??" ma deranjeaz??, la o prim?? vedere, este propor?ia în??l?imii caroseriei ?i-a diametrului ro?ilor......altfel, ca model în sine, m?? bucur c??-l am...este bine finisat ?i îngrijit lucrat.......cel mai "slab" model g??sit pân?? acum, mi s-a p??rut "Trabant P50", a c??rui matri??? a avut cele mai mari defecte de turnare la suprafe?ele decupate....neregularit???i ale marginilor golurilor de la parbriz, lunet?? ?i lateralele de la portiere......care trebuie"pilite" (marginile, nu eu) ?i revopsite......
S?? "aduna?i" s??n??to?i !!!!!
 
Deja era la chioscuri GAZ 69A, un kaki mai spre verde cu prelata maro inchis.
 
Am vazut astazi in metro ruse niste chestii interesante:
- revista cu taxiuri, care la noi din cate stiu doar s-a testat piata, bulgarii sunt deja la nr. 7 sau 8
- am mai vazut o revista cu avioane, din pacate n-am apucat
- si cel mai interesant: o colectie gen masini de legenda dar cu locomotive de legenda; cred ca tot deagostini, desi n-am vazut scris pe nicaieri firma; 10 leva bucata, deci vreo 23-24 ron, sa zicem preturi aproximativ ca la noi (daca facem cu rotunjire); modelul parea la scara N, daca nu chiar mai mic, dar sincer mi s-a parut destul de 'din topor' lucrat; era o locomotiva de shinkansen, si de aia nu prea m-a interesat, daca era vreun tgv ceva cred ca puneam imediat mana pe el

pe la greci ce deagostini se mai vand ?
 
Pana la urma ARO 10 este galben, cu nr de CJ. Au ramas cu vopsea si jante de la DACIA papuc. Cam ciudat acel bullbar, dar in fine... bine ca a aparut.
 
dimitrov a spus:
am putut cump??ra modelul ROCAR TV 12F... cel mai "slab" model g??sit pân?? acum, mi s-a p??rut "Trabant P50", a c??rui matri??? a avut cele mai mari defecte de turnare la suprafe?ele decupate....neregularit???i ale marginilor golurilor de la parbriz, lunet?? ?i lateralele de la portiere... care trebuie"pilite"
Esti sigur ca ai cumparat ROCAR TV 12F??? Eu cel putin SUNT SIGUR ca am cumparat o macheta ce reprezinta TV 12F

Cea mai slaba realizare a celor de la DeA, este WARTBURG 312 si dupa aceea TRABANT P50.