Colectie personala Santa Fe

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut,
Iata o unitate dubla F7 A-B .Modelele sunt de la Athearn RTR (nu Genesis ).Sunt foarte ieftine (costa 60-70 euro ambele ).F7 A are un motor cu doua volante uriase ,B-Unit este un dummy.Ambele au RP25.

Aceste locomotive vor primi bare aplicate din sarma de alama 0,5mm,stergatoare la parbrize si grilaje fotodecupate.
Mai este comandat un set ,care urmeaza sa soseasca peste 2-3 saptamani.Deci cu 120-130 de euro se poate face o unitate A-B-B-A ......
 
buna Rudi,

de curand am remarcat o tendinta din asta si la "europeni"... in magazine au aparut seturi cu Doppeltraktion din doua Rh1044.0 sau doua Re460 SBB (dummy plus motorizata) cam la 120-150 de Euro... inca nu perfect, insa mai bine! ;)
 
Salut ,
Iata si ultima achizitie la HO -SUA :

Este un F7 Santa Fe in culoare "freight" (marfa ).Producatorul este Intermountain (comparabil cu Proto 2000 sau Genesis )La aceasta locomotiva mai am doua carcase de B Unit si mai urmeaza sa achizitionez inca asa un A Unit ca in poza.Deci si in aceste culori va fi la urma A-B-B-A :D
 
Salut,
Cea albastra de la Intermountain a fost la un dealer in oferta ( 74 euro ).Normal costa la cca 90 euro.Momentan ,la cursul acesta cu dolarul mai slab :D
 
Frumoasa achizitie! Sa-ti ruleze 100 de ani!Imi place combinatia de culori si faptul ca locomotiva "emana'' forta.
 
Salut,
Iata o "formatie A-B-B-A " ( 2 AUnit cu cabina +2 B Unit=Booster ) de locomotive Alco FA/FB .Aceste locomotive erau concurentele directe de la EMD cu modelele F3-F7 .
Sunt modele Proto2000......
 
Salut,
Am mai avut ceva timp si pentru mine dupa atata Slotcar... :D
Am inceput sa fac putin "tuning" la modelele mai simple .Sunt modele Athearn RTR simple ,dar care isi merita banii (65 euro pentru o unitate dubla A-B .A Unit motor cu doua volante mari ,iar B Unit este dummy ).Deci o formatie din 4 loco m-a costat 130.Am sa le montez la toate bare aplicate din sarma de alama si grilaje fotodecupate.Mai urmeaza si niste stergatoare la parbrizele de la A-Unit.Am mai facut si un interior din buc de styrene...Iata doua poze ....inainte....si dupa....

 
Iata inca trei vagoane Kadee....le-am luat de la dealerul meu :Cumpara 3 ,dar platesti numai 2 !!! Are asa o actiune care merge inca luna aceasta....
 
SantaFeFan a spus:
Salut ,
Iata si ultima achizitie la HO -SUA :

Este un F7 Santa Fe in culoare "freight" (marfa ).Producatorul este Intermountain (comparabil cu Proto 2000 sau Genesis )La aceasta locomotiva mai am doua carcase de B Unit si mai urmeaza sa achizitionez inca asa un A Unit ca in poza.Deci si in aceste culori va fi la urma A-B-B-A :D

E ceva timp de cand am pus si eu ochii pe o asemenea Santa Fe, insa pana acum nu si mana. De fapt, in ultimul timp nu prea mai am timp de nimic... nici macar de trenuri, si asta ma cam... :-x