Detalii macheta feroviara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
cosmin78 a spus:
si tot nu ne aratasi ce este dupa usile alea blindate... :roll:

Rabdare, rabdare, toate la randul lor.
Nici eu nu stiu inca ce este in spate ba, ca lucrurile sa fie si mai incalcite, au aparut posturi de paza, de data asta cu gherete corecte sau, poate, soldatii au intrat la apa :D , si o bariera cu gard de sarma ghimpata.

Pe unde sa treci?
Abia treci daca ai toate papirele necesar si cum eu nu am mai zabovesc pe afara
 
LDH a spus:
cosmin78 a spus:
si tot nu ne aratasi ce este dupa usile alea blindate... :roll:

Rabdare, rabdare, toate la randul lor.
Nici eu nu stiu inca ce este in spate ba, ca lucrurile sa fie si mai incalcite, au aparut posturi de paza, de data asta cu gherete corecte sau, poate, soldatii au intrat la apa :D , si o bariera cu gard de sarma ghimpata.

Pe unde sa treci?
Abia treci daca ai toate papirele necesar si cum eu nu am mai zabovesc pe afara

Si sa vezi ce s-a mai pregatit dar vine tot cu o cutiuta :wink:
Soldatii au intrat la apa ?
 
Am trecut de trei ori prin experienta asta, asa ca te admir !
Daca eram mai aproape, te scapam de ala gri :lol: !
Nu uita sa-i deparazitezi ptr ca sunt si endoparaziti care trec transplacentar, un veterinar iti spune mai precis.
Toata familia va ureaza succes!
 
imi aduc aminte cand am adoptat si eu 2 pisoi si-mi placea cand unul din ei scutura capul cadea pe spate si ma amuzam....amintiri.
 
Multumim pentru urari si sfaturi

De pus i-am pus la munca.
I-am pus ca de aceea fac parte din organizatie :D

Nu este spectaculos ca pusul ierbii sau al copacilor, "plantatul" caselor si stalpilor de telegraf dar se vede ca nu au stat de geaba :wink:


Un semnal si ce se mai vede pe langa el




Stiu ca macazele cu trei cai nu impresioneaza dar, cu lumini, au farmecul lor

[[[


Nenea ala nu se misca nici picat cu ceara. Am incercat toate tertipurile si momelile. Daca nici la manele nu a reactionat nu vaz la ce sa reactioneze ... asa ca de porti nu ne putem apropia




Un macaz de dreapta evident cu lampasul montat

[


Mult, putin, cam asta este munca de doua zile ca de maine iar ... pisoi si alte detalii

:cafea:
 
in spatele usilor cred ca se afla soricelul atomic destinat antrenamentului celor 4 kikike mitzike. Sa-ti traiasca si sa te incurce la diorama! :D Nu uita pe mai tarziu, sub blat o cutie cu nisip sa modeleze si ei ceva politic...

Arata mega luminile macazelor, trebuie furata reteta ca nu-s bani. ceva dimensiuni la HO, daca rugam frumos a casetei rotitoare? Bitte schon! si spor la seringa!
 
Dorele scuza-ma, ma bag ca-i avatarul meu :
L/l/h/H = 4,60/3,15/4,25/6,10 mm cu tot cu motz !
Pe fata opusa sageti, gaura de 2.5mm.
Obi, merita toti banii, sunt reproduse balamalele si inchizatoarea usitei!

cod FLM 6438 :lol:
 
chickengeorge a spus:
Trebuia sa pui Pobeda in fata, ca sa fie motivati ca merg spre "victorie"!
:D

Pai am vrut eu dar ordinele, cica, sunt stricte la formarea coloanei: masina de deschidere cu puscasi, masina de interventie rapida pe lateralele coloanei, masina oficiala si masina de inchidere, sau cum ii zice, tot cu puscasi.
Lipseste salvarea dar pe vremea aceea erau sanatosi tun si nu era nevoie :D