Detalii macheta feroviara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Un nou episod din serialul de larga audienta :D "Copy/Paste"

Drumul rebegit, "Aici sunt banii dumneavoastra", a inceput sa aiba personalitate.
Apropo de personalitate, natuara nu are nimic in comun cu razboinicii doar se supune.

Nu carcotiti legat de "V"-uri ca stim care este problema si se remediaza.

Intoxicatie cu poze, aceleasi, repetitive, obsedante, banale, ignisifiante, bla, bla, ..., doar detalii banale





Deoarece tot la drumuri se va lucra o sa urmeze ... tot drumuri

Aloo! Pitestiul!
Nu te aud, unde sunt lucratorii?
Pitestiul!
Pitestiul!
Ma auzi?

:cafea:
 
Hehehe.... arata belea. Ati mai ridicat si postul soldatului. Dar nu scapi asa usoorr...LDH :evil: Vad acolo sarma ghimpata, si arata extraordinar... unde, cand, cum, cu ce ? intrebarile de rigoare binenteles :D :lautar:
 
mecanno a spus:
Chestia cu pitestiul e cam neclara :D

Nu iti face probleme ca cineva sigur se simte cu musca pe caciula ca astept muncitorii de luni, luna si anul curent, cum ar spune un moldovean "di pisti Prut", de altfel bun prieten cu mine, nu pitesteanul ci moldovenaul.

Acu daca estem cale ferata pana la Pitesti o sa trimit o garnitura ca sa-mi aduca muncitorii.

Nuuuu, nu va ganditi la prostii, o sa fie vagoane de clasa nu de marfa

:cafea:
 
sogard_2003 a spus:
Hehehe.... arata belea. Ati mai ridicat si postul soldatului. Dar nu scapi asa usoorr...LDH :evil: Vad acolo sarma ghimpata, si arata extraordinar... unde, cand, cum, cu ce ? intrebarile de rigoare binenteles :D :lautar:
Se rezolva dar ai putina rabdare :wink:
 
@LDH...tu trebuie sa intri in analele istoriei modelistice!!!dar nu numai....povestea dioramei tale, impreuna cu diorama CAP cluj pot deveni adevarate pagini istorice ...urmaresc cu interes evolutiile celor 2 si va doresc succes!!!
astept cu nerabdare continuarea!!!
 
Multumim pentru aprecieri.
Esti foarte generos.

La macheta, in afara de mine, lucreaza Doru Miu si Stefan Toncescu iar meritele le revin deopotriva.
Ca a fost sa fie sa fac eu prezentarea asa a fost.

Eu, cel putin, consider ca mai am multe de invatat.
Ca dovada am fost "tras de urechi" ca alternata alb/rosu de pe parapetul de protectie este cam "deasa", benzile prea scurte, asa ca trebuie intervenit si remediat ca sa arate corect.

In aceiasi idee ca mai am de invatat nu mai departe de ieri a fost in vizita robertanasa si ne-a aratat o altfel de metoda de a "planta" iarba.
Sper ca "standul de probe" sa se fi uscat, sa pot aspira iarba in surplus si sa va arat, mai pe seara, ce a iesit.

Spoor la modelit!

:cafea:
 
Ehe... Dorule, o sa invatam cat om trai, zilnie se iveste ceva nou.. leon e foarte generos dar are dreptate :lol: . Imi place mult de tot ceea ce faceti acolo, se vede ca e vorba de foarte multa munca dar si o satisfactie pe masura: Va urez tuturor celor care participa sa aveti SPOOOR si sa fiti in continuare profesionisti.

PS: Ude's multi puterea creste ! Abia astept sa ne mai intalnim.

Later edit: Mecanno imi place ceea ce faci, astept cu multa curiozitate sarma ghimpata :lol:
 
sogard_2003 a spus:
Ehe... Dorule, o sa invatam cat om trai, zilnie se iveste ceva nou.. leon e foarte generos dar are dreptate :lol: . Imi place mult de tot ceea ce faceti acolo, se vede ca e vorba de foarte multa munca dar si o satisfactie pe masura: Va urez tuturor celor care participa sa aveti SPOOOR si sa fiti in continuare profesionisti.

PS: Ude's multi puterea creste ! Abia astept sa ne mai intalnim.

Later edit: Mecanno imi place ceea ce faci, astept cu multa curiozitate sarma ghimpata :lol:
OK pina atunci grereta a fost refacuta:


:D
 
Ei, cu ce urmeaza cam gata pe saptamana asta.

Lucruri bune si lucruri mai putin bune.
Bine este ca am avansat, mai putin bun este ca, se pare, usile blindate ascund un secret care, probabil, o sa ramana secret ca alta explicatie nu exista pentru aparitia cupoanelor de sina si plasa




Transformarea cupoanelor in stalpi pentru gard




Pusi rapid pe amplasament pentru un gard de 3,5 m inaltime ...




.... ce imprejmuieste intreag platoul din fata usilor blindate




Primele plase montate




Imprejmuirea finalizata




Vazut de la baza zidului de sprijin pare destul de fioros




Si "cuminte" vazut de sus, chiar daca delimiteaza/inchide o incinta




Spoor la modelit!