diorama nr.2 cfr md

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
diorama...reproducere peisaj real sau imaginar...
macheta...reproducere exacta prototip(model real) statica sau functionala...
 
LDH a scris in 10 mai :

"Mult de lucru sau ... mai bine zis inca foarte mult de lucru la ea ca sa ajunga la stadiul final.

Constructorul ei a prognozat 2 ani."

Nu a demonstrat decat ca se poate ajunge la stadiul final mai repede, daca vrei.....poti ! :(
 
24 may, sa scoti cea mai tare diorama din Balcani! nu arata (a se citi la prezent) prea bine fosta diorama, din poze vad ca e organizata sub forma de gramada :( .

Sper ca la noua pacoste te gandesti sa faci munte, dealuri , tunele si poduri, ca fosta prea era plata, ca doctoritza de la cazarma :D

Spor la migala, partea a II-a!
 
Doar cu motivatia ca diorama nu ar fi incaput intr-un spatiu dat (mai ales ca era modulara) nu cred ca e nimeni nebun sa distruga rezultatele unei munci intense de sute de ore, depuse intrun timp relativ scurt, probabil cu pretul sustragerii de la alte activitati la fel de importante, si cu pretul in bani pe masura (toate materialele folosite au fost de calitate premium, 24may nu a facut rabat nici macar la pietrisul de terasament) > ma opresc aici cu presupunerile, dar nu pot sa nu ma gandesc ca toata tarasenia asta are cumva legatura cu criza economica... intrun fel sau altul asta ni se poate intampla oricaruia dintre noi, sa fim fortati de imprejurari sa renuntam la tot si sa o luam de la zero. pretty scary :-x Atentie la ce investitii faceti si pe ce va cheltuiti banii in aceasta perioada.
 
Am stricat macheta pt ca era foarte mare pt spatiul viitorului magazin,suprafata magazinului avand 41mp,dar imi fac acum alta ,am inceput deja la ea detalii in zilele urmatoare
 
24may a spus:
Asa arata diorama dupa ce am desfacut-o......


Arata excelent. Eu zic sa o lasi asa si sa te bucuri de lucrare. Nu are rost sa te reapuci de alta, alte materiale, alti bani, alta munca zadarnica. Parca vad ca dupa ce o vei termina, vei spune:"E prea mica. O daram si ... incurand o alta diorama."
 
diorama va fi in forma de U si nu va mai pleca din dormitor ,voi fi inconjurat de trenuri si va fi la 40cm de pamant
 
chickengeorge a spus:
Nu are inca decodor cu sunet ptr patru cilindri, numai ptr.doi! ;-)

001.gif


Aha, merge si pentru doi cilindrii desi ... extraterestri "zice" cu cilindrii la spate "e" mai practice la tango
 
Houston, avem o problema, nu se opreste, nu-si pune intrebarea "oare nu alerg prea repede", nici macar nu-i hotarata se se impiedice!
Nashpa! :evil: