Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
daca ramane pentru 13 aprilie, din pacate nu voi putea participa. in 13 trebuie sa fiu la Deva si in 14 la Lugoj.
 
Salut Smotocel

12 aprilie ar fi vineri. ar fi ok in 12 ? Acuma nu stiu daca celorlalti le convine. Astept mai multe pareri. 8)

Numai bine
Claudiu
 
Hello, De data asat vin si eu.
Acum daca tot m-am mutat aici, hai sa vad si eu cum/ ce se intampla pe aici . 8) :lol:
Marius.
 
din pacate, datorita unor schimbari aparute in "agenda" mea, nu stiu daca voi putea ajunge. cu scuzele de rigoare, va multumesc pentru intelegere.
 
va salut pe toti

sa nu uitati sambata avem intalnirea noastra la Timisoara. Ne vom vedea la Zai si de acolo daca e vreme buna poate mergem la o terasa ca si asa au inceput sa apara in Piata Unirii

numai bine
Claudiu
 
Salut Smotocel.

Din pacate noi avem o mica problema. Nimeni nu vine cu un aparat foto. Am fost 4 la intalnirea de sambata: BigBoy, ChickenGeorge, Flvca si cu mine.
Nea Puiu a adus un copacel facut de dansul, eu am venit cu 060EA CFR Marfa in schema clasica(gasesti poze pe forum aici http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1712&postdays=0&postorder=asc&start=255) si un LDH CFR Marfa (http://cfr.stfp.net/Pic/84/925308410115D_3OM:1.jpg) Am stat vreo 2 ore la povesti si pe urma ne-a invitat Flavius la el acasa sa ii admiram diorama si colectia de trenulete. Cu ocazia asta as propune urmatoarea intalnire sa fie undeva pe 19 mai 2013, la aceeasi ora. Ziua este duminica in loc de sambata pentru ca in 18 nu pot si pe urma programul meu devine iarasi extrem de nesigur din cauza serviciului. Astept ca de obicei pareri.

numai bine
Claudiu
 
Va propun o intalnire lucrativa in mediu rural, jud. Timis, la o viitoare diorama HO de 5x1,20metri, pentru amenajari structuri terasamente, fixare sine, terraformare si peisagistica, echipamente electrotehnice, etc. Propun o zi de sambata, posibil 25 mai. Cine ar fi interesat sa participe ?
 
Deci cum ramane pana la urma 19 sau 25 Mai...dupa parerea mea cred ca ar fi bine aleasa o zi de Sambata.
In principiu ma inscriu la aceasta intalnire doar sa stabiliti o data precisa ca sa ne ajustam din timp programul.
 
este vorba de doua intruniri diferite. pe 19 mai se propune o intrunire la Timisoara, probabil la o terasa, pentru discutii etc. ceea ce propuneam eu, fara o data absolut fixa, dar preferabil intr-o sambata, este un workshop lucrativ care va dura o zi, si se va putea prelungi de exemplu cu o excursie pentru a vizita mocanita de la Nadrag. in functie de numarul de doritori vom vedea cum ne organizam. In principiu asigur transportul, pana la locul faptelor, in satul Nemesesti, langa comuna Margina.
 
Daca se mai face workshop lucrativ dupa data de 25 mai as putea sa vin si eu.
 
bun, buuuuun

19 mai imediat cade peste noi... stim ziua dar ora si locul consfatuirii unde va fi? (cel putin ca punct de intalnire, ca ce o sa fie dupa... sunt amanunte). 8)