Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
dragi camarazi de colectii feroviare

imi pare rau ca nu am apucat sa vin si eu la intalnirea pe care am programat-o chiar eu. din pacate raceala m-a torpilat si am zis sa o las numai pentru mine sa nu o impart si cu voi. avand in vedere ca in urmatoarele 3 saptamani o sa fiu plecat in Austria, propun ca urmatoarea noastra intalnire sa fie pe 30 martie la aceeasi ora si in acelasi loc

numai bine
Claudiu
 
Incerc sa incarc blocu':
P1010106.jpg.html
 
cred ca ai o problema cu link-urile. eu daca incerc sa pun poza ta imi spune cum ca ai mutat-o sau ai sters-o......
 
Intrebare de aiurea: de ce scrieti semnul @in fata unor nume? @ se foloseste atunci cand te adresezi cuiva. De exemplu:
@smotocel: bla bla bla
@bogdanra: bla bla blaaa

Referitor la LDH...mmmiammiii pare frumos... ceva poze mai detaliate? este inmatriculat?
 
Bogdan,

Se pune in fata nick-ului, pentru ca respectivul sa fie notificat via e-mail ca a primit un raspuns la un anumit subiect, in cazul in care are activa aceasta optiune. (rog corectura in caz ca gresesc).
 
Nu are nicio legatura:))) Nickul este notificat daca are setarea respectiva, indiferent de "@", eu asa stiu la forumurile phpbb.
Eu am intrebat pentru ca suna ciudat...

Dar hai sa va dau niste poze primite de la piti si pe care Domnia sa m-a lasat sa le postez in numele sau:




Mai mult decat atat ii multumesc lui piti pentru faptul ca mi le-a trimis pe email. Din ce am inteles LDH-ul poarta marca Savin
 
@bogdanra :D

o alta explicatie ar fi:
daca intr-un post raspunzi punctual la mai multe intrebari (posturi anterioare), ca sa nu mai adaugi "quote" atunci te adresezi cu @ (scoti in evidenta cui te adresezi).
de obicei, in mediul virtual, nu se foloseste @ daca se raspunde la un post imediat superior la cel care se scrie. (de exemplu, daca vreau sa ii raspund lui macleod, nu voi folosi niciodata @macleod, deoarece se presupune ca raspunzi cel putin la ultimul post).

se mai foloseste si in comunicarea inter-departamentala pe mail. de exemplu, intr-un mail care face referire la o problema care tine de mai multe departamente, se va scrie:

@dep. tehnic - faceti asa si asa
@dep. financiar - se va urmari bla bla bla
etc.

forumul, fiind tot un fel de mail, consider ca nu este deplasata utilizarea acestui @.

L.E. se pare ca bogdanra a postat intre mine si macleod....
 
Splendid model...
Incepe sa ma bata gandul sa "stang cureaua" pentru la vara ....si sa iau legatura si eu cu Dl.Savin... :|
 
Dragi colegi,

din cauza serviciului, sederea mea in Austria o sa se prelungeasca pana pe 6 aprilie. vreti sa reprogramam intalnirea sau facem alta intalnire in aprilie ? astept parerile voastre.

Claudiu
 
eu sunt dispus la orice data, cu rezerva ca datorita unor posibile probleme de sanatate in familie, sa nu onorez invitatia. :(
 
darkshadowro a spus:
Dragi colegi,

din cauza serviciului, sederea mea in Austria o sa se prelungeasca pana pe 6 aprilie. vreti sa reprogramam intalnirea sau facem alta intalnire in aprilie ? astept parerile voastre.

Claudiu

Pentru ca esti cel care a initiat aceste intalniri, programeaza la o data cand esti disponibil,
Parerea mea .
 
salutare, stiu ca nu este sectiunea potrivita pentru ce voi posta, dar postez aici pentru simplul fapt ca este valabil doar pentru Timisoara.
De mic copil am primit 2 trenulete zeuke, este vorba despre zeuke e499 la cutia originala are si 3 vagoane si sine, si un zeuke t55(cred nu stiu exact) care din prostie l-am depozitat in podul unei case si s-au cam rugunit rotile...la acesta am, sau cel putin aveam si liniile si 3 vagoane si transformatorul de viteza.
Daca sunteti interesati, oferiti si voi o suma indiferent cat e ea, mai multe informatii pe pm.
Stima
 
Va salut pe toti

Nu stiu cum e vremea prin Romania dar la Linz ninge frumos si linistit. Nici n-ai zice ca a venit primavara. Se pare ca iepurasul o sa le aduca la austrieci ... zapada :)). Imi cer scuze ca nu am apucat sa mai postez nimic in legatura cu intalnirea noastra. In principiu as vrea sa o programez pentru 13 aprilie, aceeasi ora si acelasi loc. Pana atunci sigur voi reveni in Romania.

numai bine
Claudiu

PS: va voi aduce un LDH Cfr Marfa in schema rosu/gri si un 060 EA CFR Marfa in schema de vopsire clasica.