Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Maine cred ca voi fi si eu prin Tm, dar nu stiu la ce ora. Daca vin, aduc si G231 si G239 pt smotocel.
 
oh da... :D atunci deja prevad o adevarata dezbatere pentru ce fel de linie sa folosesc la pod.... cu cit mai multa lume, cu atat mai multe idei... ceva ceva tot trebuie sa iasa... 8)

daca nu o sa plictisesc lumea, o sa aduc si planurile de pina acum si ceea ce vreau sa fac in continuare.

P.S. pina acum, la o numaratoare pe fuga, s-au adunat vreo 10 participanti... loc sa avem...
 
azi in jurul orei 13.30 voi fi la Iulius mall in Timisoara cu cele 2 sine.

Cine poate sa vina pana la mall sa ne intalnim sa i le dau, sa le duca la intalnire sa i le dea lui smotocel ?
 
multumesc @chickengeorge pentru atentionare. multumesc si lui ICEfan pentru cele 2 "G"-uri si imi pare rau ca nu am putut sa ne relaxam la o cafea... dar promit sa ma revansez. cu restul trupei astept sa ne vedem dupa-amiaza.
 
Fost-am si eu. Super!!! Felicitari "Smotocel" pentru lucrarea de infrastructura - podul! Felicitari tuturor pentru achizitii, si pentru lucrarile de modelism (Voicu Sabau, cu liniile perfecte pe H0).
Pacat insa ca eu nu-s la nivelul Dvs...
 
@TGV-DAT
Pacat insa ca eu nu-s la nivelul Dvs...
"Munca il inobileaza pe Om...."
Cu putina ambitie si stradanie , sunt sigur ca ai sa obtii in curand rezultatele mult dorite....
Bafta !
Si daca ai nevoie de sprijin sau sfaturi , nu ezita sa apelezi cu incredere.... :lol:
 
@TGV-DAT
imagineaza-ti ca in noiembrie a fost prima data cind am pus mana pe un rigips, un compas si un cutter... zero am fost pina atunci, doar ca perseverenta si rabdarea conteaza foarte mult. nimic nu mi-a iesit din prima, fapt pentru care am luat-o de fiecare data de la inceput si lucrurile au inceput sa iasa din ce in ce mai bine.
 
Oricum, inca o data: Felicitari! Si tie, si lui Voicu Sabau, si nu numai.
Eu ("putin" offtopic), as vrea sa fac macheta cat mai detaliata a blocului turn de (b)locuinte - conceptie proprie, la scara N - 1:160.
Atasez cateva poze cu blocu' (deocamdata, doar desenat).
 
bun, buuuun
pentru ca vad ca nimeni nu a avut curajul sa posteze pentru cei curiosi cam ce s-a prezentat la intalnire, sparg eu gheata. din pacate nu pot posta decat pozele care le-am facut la inceputul intalnirii cind inca mai era ceva lumina prin imprejurimi. celelalte poze rog sa le posteze cei care au avut telefoane mai profesionale... :p :p

asadar, rocket-ul lui chickengeorge si o alta locomotiva micuta si draguta





si macheta 3D print a lui kablu

 
off topic @TGV-DAT

aici ai descris exact ce si cum

http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1027

pe scurt, trebuie sa urci pozele pe ceva (in cazul de fata photobuket) si de acolo copiezi "direct link" si il poztezi in pagina de forum cu formula url,img.

[ url=<sursa_direct_link ][ img ]<sursa_direct_link+o adaugare th_[ /img ][ /url ]

adica, pe concret, o poza de la mine, ar arata asa

[ url=http://i1359.photobucket.com/albums/q792/smotocix/Intalniri/IMG636_zpsa607a4f7.jpg ][ img ]http://i1359.photobucket.com/albums/q792/smotocix/Intalniri/th_IMG636_zpsa607a4f7.jpg[ /img ][ /url ]

cu mentiunea ca tot ce este intre [ ] trebuie sa fie FARA spatii intre paranteze si codul HTML.
 
on topic

pentru cei care sunt in continuare curiosi ce s-a mai intamplat la intalnire, fac un rezumat pe scurt :idea: lasand posibilitatea participantilor sa vina cu detalii/lamuriri suplimentare. asadar s-a venit cu:

Big_boy
- macaz curb, lung, stanga, home made
- incrucisare lunga, home made
- parca mai era un macaz

chickengeorge
- Rocket-ul galben
- o locomotiva micuta, draguta

kablu
- setul de pomisori
- "tarlaua" de pamant cu iarba
- locomotiva 3D print

piti
- vagon "Dimitrov"
- o aburoasa
- 2 LDH-uri

si cu voia dumneavoastra, smotocel
- cele 2 portaluri
- schite, planuri si bucati din viitorul pod metalic

daca am uitat pe cineva, rog sa faceti completarile de rigoare.
 
pai poti sa-ti deschizi topic propriu si povestim acolo, plus ca poate ne inspiram si noi (alte scari) din munca ta... :lol: :lol:
 
Oricum Piti ne-a lasat sa "fierbem" in suc propriu si ne-a dat gata la urma cu LDH-ul 1250...:|
Superba piesa ! :lol:

Felicitari pentru colectie ... si la mai multe !!!