Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
din motive de ne-localitate... voi absenta... motivat sau nu...
o intalnire faina sa aveti... si astept poze.
 
:x :x :x
pffff... la asa amenintari ce sa mai zic... decolez mai repede... zbor prea jos... si fac cumva sa ajung... dar cu siguranta nu la si 30 trecute fix.
 
Buna seara dragii mei,

prima intalnire de primavara a trecut peste noi... fara fum de tzigara... (nefumatorii de acum inainte o sa moara sanatosi :p :p ) cu aceleasi beri, pizza si mai nou unii... shawarma si altii fara ceai... si altii gen eu... cu dat pedala sa ajung la intalnire (am intarziat anyway)

Asadar... sa deschidem sezonul de primavara cu nea Puiu Iliescu si ale lui 2 vagoane




Claudiu, ca de obicei, marfa... CFR marfa... vagon + DA




Leo ne-a imbucurat privirea cu o elvetiana nou noutza...



Andrei ne-a prezentat un "to be... in the future" functional automotor...



tot de la Andrei un autobus si o basculanta (basculanta doar in procesul de dezmembrare/asamblare de catre nea Puiu)




de la Voicu Sabau avem un "work in progress" DA-060




de la Silviu, ca de obicei, o frumoasa documentatie despre tramvaiul ULF Siemens



Marius, desi intarziat mai mult decat mine si absent data trecuta, a ajuns intr-un final cu ceva gasit prin tasca...




si cireasa de pe tort... cadoul de ziua mea (care e in aprilie) primit in avans de la Andrei aka piti... caruia ii multumesc nespus de mult pe aceasta cale!!!

ÖBB world record 1216 025-7 by ROCO





si trupa vesela din seara aceasta...



pana data viitoare, anunta Claudiu,

Sa fiti iubiti!!!
 
@smotocel sa o rulezi sanatos !
Data viitoare va fi in 24.04. adica duminica Floriilor . Sper ca nu se supara Claudiu ca am anuntat eu .
 
piti a spus:
@smotocel sa o rulezi sanatos !

multumesc inca odata!!! de rulat... deocamdata doar la Voicu.... tot are diorama digitala...cu ce am, fac o garnitura de marfa ÖBB... si mai tre' sa mai iau si un Hercules de la el... timp sa gasesc. ;-) ;-)
 
@smotocel
Fata de rulat pe mini-diorama ... cu mare bucurie te astept :cafea:
Insa referitor la Herkules...nu se stie :-? Oferta a expirat :fluierat:
 
[sau la Debrecen care vrea sa vina sambata.]

Vreau sa rectific....Expozitia de la Debrecen este in 8-9-10 Aprilie.... :fluierat:
 
imi fac autocritica...dar nu am apucat sa fac prezentarea de la ultima intalnire. pana in week-end sper sa reusesc.