Regionala CFP

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
M..da,prea curata,la cum te cunosc,sigur nu ramine asa.Pantografele le lasi asa cu saniile neschimbate?
 
Cosmin, vzi daca ramane un pic de crema de ghete, fa-i un lustru, asa cum zice si nenea Aulin. Da-o dracu' ca-i prea imaculata, parca ar fi tanga lu' Alba ca zapada
 
stai frate ca abia o invartii o tura-doua cu fata si de-a indaratelea :roll: :p
ma ocup eu de ea, ca nu ramane asa...
 
:D Sa o stapanesti sanatos si sa traga 100 de ani. Ce poti spune de partea mecanica a EA ?
Merita banii ? Eu oricum o sa le adun sa le am intr-o vitrina. Vorbesc la plural pentru ca vreau sa iau si DA-ul, chiar daca se misca ca un betivan sau o ratza schioapa. Eu raman credincios N-ului, da astea ale CFR mi-au placut dintotdeauna si o sa le adun.
:D Are cauciucuri sau e normala?
 
multumesc!

are 2 cauciucuri, dispuse pe "diagonala", unul pe boghiu.daca nu avea deloc, nu ma suparam, dimpotriva...
partea mecanica ar fi ok, cu exceptia bazaitului de la motor la viteza mica.cat despre bani, asta ramane la latitudinea fiecaruia... :roll:
 
:D mersi de info. Oricat de proasta ar fi din punct de vedere tehnic, eu consider ca merita banii. La mine va sta in vitrina sau intr-un display de plastic. Eu consider ca un Co-Co de dimensiunea aia ar trebui sa traga vagoane in panta fara probleme, nu avea nevoie de cauciucuri. Eu am locomotive la N, tot in formula asta de osii, nu au cauciucuri pe roti si trag la deal de rup pamantul. Da ma rog, probabil au facut ceva teste inainte, nu cred ca le-au pus doar de dragul de a munci in plus. De laudat initiativa celor care au facut sau vor face locomotive care au circulat in romania.
 
baga freza in manere ca te faci om bogat daca vinzi shpanul rezultat :D
 
via ebay, a ajuns si la mine un exemplar din anii de aur Roco, pentru un proiect viitor :)

motor fara volanta, in loc de cardane are niste arcuri :shock: ce fac legatura intre motor si boghiu, mers lin si silentios, lumini directionale (fara stopuri) pe becuri.