Sa construim impreuna H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@ manlif2_0
pe 5 ianuarie am inceput constructia, pina atunci a fost doar blatu cu doua ovale care au trebuit remontate pe pluta
azi 5 februarie arata asa ( de o saptamana trag fire ,altele decat macazele mai precis semnale, bariere, fum, iluminat, mashini ....)

mai sunt zone de detalii care trebuiesc refacute
vopsit drumul (dar cand e gata faleru pe interior)
contrashine la bariere (reparat cu ghips crapaturile )

dar mai e de reparat piticii pt macaze si dupa aceea luat la mana fiecare semnal macaz si reglat , dupa care as face o tabela de comanda cu leduri
acuma am unde sa invart trenuletele
merg 2 ovale + mocanitza si un faler pe exterior

dealurile = polistirenul care se taie cu un FZ1 + nichelina si doi clesti sa nu te arzi , cumperi 1m cub cu grosimea de 10 cm si tai pana ai piese de lego si le ashezi pe grosime
 
Eu modelez polistirenul expandat de 10 cu pistol cu aer cald.
Multumesc de ideie cu oxidu.
 
Ultimele vagoane din colectia mea pozate pe diorama lui mixu.

Vagon transformator Siemens DB de la Liliput



fara transformator :



vagon tip Y cl 1/2 CFR





inca nu e tarziu, LA MULTI ANI !!



Iasu', Brasovu' Timisoara si Cluju'
 
Mixu, in primul rand La Multi Ani!
Gam3 nu pot sa-mi iau ochii de la vagonul agabaritic cu transformator si cel Y 1/2

@macleod: e de la T.A.

(am rectificat :oops: )
 
A fost ziua lui mixu, nu a mea. Y-ul este un cadou special de la Trains Addicted.
 
Multumesc de urari



au spus prezent ,Florin Iasi,Bogdan Bv, Florin Cj, Flavius Tm , Icefan si Florin Ar
Multumesc pt cadouri


a fost inaugurata diorama chiar daca nu e finalizata 100%
pe linga muult fum au mai ajuns in depoul din arad un vagon obb care a intrat la iluminat (poze in viitorul apropiat cu intreaga garnitura) si deja cunoscuta 01

vag cla 1 /2 este doar in vizita la Arad