Vagon CFR 26-26 produs de Piko, editia noua.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
oricum si eu am comandat CFR ul, trebuie sa apara, sunt curios, oricum la calitate/pret cei de la AF ACME sunt de neintrecut dupa parerea mea si am vazut in catalogul lor niste surprize placute pentru 2011, sa nu uitam, ca la noi piata este cum este, modelisti suntem putini, si asa cu greu se aloca buget pentru hobby ul nostru :(
Un singur lucru n-o sa inteleg: de ce scoate si roco, vagonul ca si AF la pret mai mare, cand ar putea scoate de ex. cls I (din care avem c-am lipsa, sau niste vagoane de marfa aproape inexistente la ora actuala)
 
din poze nu pare grava diferenta de culoare .. e chiar ff reala
10x pt pozele cu y ul pus linga etajat
 
Asa arata ultimele 26-26 vazute de mine la Pascani in revizie acum 10 zile.

 
Salut vreau sa intreb, cine detine modele etajate, se comporta bine la rulare, sau sar de pe linii? Cel putin din cate am inteles ca modelele de la tillig sar de pe sine cu brio.Multumesc
 
petrica a spus:
Cel putin din cate am inteles ca modelele de la tillig sar de pe sine cu brio.Multumesc

Serios? Am zeci de vagoane de la Tillig si nu am probleme cu niciun vagon! Cu vagoanele etajate de la Piko majoritatea facem testele la linii atunci cand facem diorame.
Aceste afirmatii cum ca vagoanele Tillig sar de pe sine sunt gratuite si nu isi au locul aici.
 
Da imi cer scuze ca m-am exprimat gresit, ma refeream daca pot circula pe o diorama ce are relief, asa in linie dreapta orice vagon merge.
OFF topic pentru incepatori conteaza mult acest lucru, in fond pentru asta sunt forumurile, cred.
 
Parerea mea e ca nu putem generaliza chiar asa,
sunt si vagoane piko care ruleaza bine dar nu perfect, de exemplu cele de calatori din startseturi (nu etajate), au probleme pe curbe stranse cu sine inclinate deoarece boghiurile nu au libertate mare, dar daca vorbim de etajatele de la piko sau y-urile de la tillig, acestea fac parte din categoria vagoanelor care ruleaza impecabil (un mic deranjament la y-uri care mai au tendinta de a tremura, dar nu deraiaza), de aceea ii dau dreptate lui Florin, a spune "am auzit ca au probleme" e ori scoasa din burta, ori e o informatie transmisa de cineva care are o diorama cu sinele distruse.
Cam atat cu off topicul, propun sa revenim la subiect.
 
inca o intrebare asa de baraj: toate cele 3 serii au avut acelasi cod de produs ? ca pana acuma stiam un singur cod de produs de la piko legat de etajate cfr, ala cu 32 in coada sau cat o fi ... nu stiu daca asta nou avand culori diferite au schimbat poate codul de produs, sau a ramas tot acelasi, poate cu ceva litere in coada ....
 
macleod a spus:
inca o intrebare asa de baraj: toate cele 3 serii au avut acelasi cod de produs ? ca pana acuma stiam un singur cod de produs de la piko legat de etajate cfr, ala cu 32 in coada sau cat o fi ... nu stiu daca asta nou avand culori diferite au schimbat poate codul de produs, sau a ramas tot acelasi, poate cu ceva litere in coada ....

Codul este 96063, adica produs exclusiv.
Nu ai sa-l gasesti in catalogul firmei.

http://www.trennet.ro/categorie/3/