Masini de Legenda DeAgostini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ba merit?? banii...e o machet?? interesant??,comunist??,are numere de România..chiar dac?? e la pre? pu?in mai scump decât o machet?? Cararama,totu?i machetele Cararama nu au numere române?ti ..?i din câte ?tiu WARTBURGUL acesta nu se g??se?te de Cararama..singura alternativ?? e cel de la MINICHAMPS care cost?? cam 130 ron,pe okazii
succes!!
 
Macheta asta este o porcarie. Doar aduce la forme si proportii incepand cu stapul usilor si mergand in spre spate.
Ma bucura faptul ca aparuse asa ceva. Nu consider insa, asta dupa ce am vazu-o pe indelete, ca merita sa tii asa ceva. E buna numai pentru joaca copiilor.
 
Apoi, noi de pe margine suntem profesori.
??Ë?tim totul, vedem totul, ?i suntem mai buni ca cei implica?i în ac?iune.

E.
 
andrei_nsts a spus:
De ce suntem noi romanii atit de circotasi?
pentru ca in majoritatea cazurilor ni se ofera chinezisme la preturi de americanisme. iar noi trebuie sa fim elaviosi ca cineva ne ofera asa ceva.

nu mi se pare ca sunt carcotas pentru ca cer de la un produs ca sa nu aiba imperfectiuni grave. mi se pare normalitate si respect pentru client. si chiar eu nu sunt genul de om care intotdeauna are ceva de comentat in gura mare la adresa chelnerilor, in orice restaurant (pentru mine, prototipul scâr?arului clasic)

pana la urma, fiecare isi cheltuie banii cum vrea, dupa propriul standard de valori.
 
Pt. @ manlif2_0:
Cred ca e o polemica ce nu duce nicaieri. Parerea mea este ca daca vrei un lucru perfect ti-l faci cu mina ta de la zero sau chiar modificind ceva existent.

Sunt pline sitte-urile din vest (si nu numai) de exemple in sensul asta.
 
Nu cred ca e bine inteleasa pozitia "carcotasilor" E ca si cum ai compara Roco cu Lima spre exemplu - ok, diferenta de calitate se reflecta in pret. Asta NU inseamna ca Lima trebuie sa aiba defecte sau greseli de montaj si din cauza pretului scazut trebuie acceptate la pachet cu pretul. Si da, sunt de acord, e o discutie fara sens asa ca hai sa n-o mai provocam.
 
Poate ca era mai bine sa nu existe aceasta colectie de maisni. Barem nu mai existau critici. Nu stiu daca AUTOART, PMA, HPI sau alti constructori smekeri s-ar fi inghesuit sa fabrice ARO, DACIA, LADA expre pentru Romania. Daca cei de la IST au facut aceste machete, haideti sa ne bucuram de ele. Cine vrea cumpara, cine nu... barfeste...
 
Endo_ro a spus:
Atunci pune-i si doua felii de parizer... Mie mi se pare extrem de reusita... As fi dat pe ea si 150 lei. :D
Daca pui doua felii de parizer langa ea, ii dublezi valoarea.

Oameni buni, sunt de acord ca a carcoti numai de dragul contrazicerii e o prostie. Dar asta nu inseamna ca sunt de condamnati cei care isi exprima o parere critica. Colectia asta este bineveniita, fara indoiala. Dar trebuie sa admitem ca are si nereusite. Daca nu-ti pasa ca nu se respecta scara, forma sau culoarea unei machete, nu-i nicio problema, inseamna ca-ti plac jucariile care-i multumesc pe prescolari. Dar fara indoiala nu poti spune ca esti un tip care-si doreste reprezentarea la o scara certa a unui model care a existat cu adevarat in realitate. Adica sa aiba forma, culoarea si inmatricularea unei masini care a existat cu adevarat. Mie nu mi se pare reusita o macheta la care rama unui geam de usa ar fi in realitate cat un stalp telegraf de groasa sau este vopsita in culori fanteziste.
Da, este de laudat ca am putut avea un ARO . Dar pentru asta nu inseamna ca trebuie sa fim multumiti cand ni se ofera prostii. Dupa mine, aparitia machetei ARO 240 este cam singurul merit.
Sincer, nu inteleg de ce se enerveaza cineva cand un altul spune despre un obiect ca acesta ar fi o prostie. Este o parere.
 
eu cred c?? nu suntem obliga?i s?? cump??r??m aceste machete, dar mie îmi plac,sunt mul?umit de ele,mi se par chiar ieftine ?i în timp cred c?? vor fi foarte valoroase..eu cump??r cam tot ce e românesc..am ?i LOGAN de POLI????IE,Dacia TAXI ADEV?RUL..
?i revista face cam 2ron,a?a c?? pre?ul machetei e 23ron/bucata..
 
ciudat, am nimerit-o buna din prima, am mai cerut inca 2 de curiozitate insa n-am descoperit probleme majore, chiar arata ok