Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
darkshadowro a spus:
De ce nu vii sa vezi la locul faptei :!: Am fost 4 de data asta: Chickengeorge, Smotocel, Flavca si eu. S-au adus lucrari de modelism la care se lucreaza, s-au purtat discutii pe baza modelelor, am discutat despre expozitia de la Cluj (deh eu nu am apucat sa ajung acolo anul trecut) si din ce am auzit se doreste o organizare a unei expozitii in Timisoara :idea: Am discutat un pic si despre asta. Una peste alta zic eu a fost o intalnire foarte ok.

As fi venit cu drag sa va cunosc, dar nu am fost in oras in 19. Sper ca in februarie sa nu mai ratez.

O expozitie in Timisoara suna bine :)
 
mda e un pic mai complicat. nu avem nici macar un club aici. nu avem module cu care sa facem o expozitie. daca ar fi sa se faca o expozitie ar trebui sa ne bazam pe cei de la cluj / oradea / iasi /arad ca vin cu modulele lor. si mai este si problema de a ne sincroniza cu o sala undeva.
 
Dragi modelisti,
Pentru a organiza o Expozitie cu tematica feroviara - modelism feroviar nu este nevoie sa ai un club, vezi "Colectii si Colectionari" din Brasov.
Trebuie sa aveti :
1 - Sala (raportata la expozanti si module )
2 - Sponsori
3 - Expozanti (din experienta cand ai buget pentru cazare+masa+platit drum expozantii apar de unde nu te astepti)
4 - Compatibilitatea intre modulele expozantilor
5 - S fiti o echipa iar fiecare sa stie ce are de facut nu organizat haotic
6 - Publicitate
7 - Perioada sa fie aleasa in functie de expozitiile ce se tin in 2013 + flux de oameni (sa nu fie in vacante sau in perioada concediilor )
 
daca ramane pe 23 feb. ora 17:30, am si eu o rugaminte la colegii forumisti din Timisoara: pina intru in posesia liniilor, poate cineva sa ma imprumute cu un segment de G231 sau G239 H0, evident? ajung in faza de constructie pod si am nevoie de un astfel de segment. voi returna alt segment deoarece acesta va trece prin faza de taiat traverse. multumesc anticipat.

send from Android
 
Sorry. am doar linie peco flexibila daca te ajuta cu ceva.
PS: Flavius a anuntat ca nu poate ajunge deoarece va fi plecat la Viena. in rest va astept pe toti. Ne vedem sambata
 
Deci in 23 Februarie 2013 ora 17.30 ...o sa vin si eu deoarece spre rusinea mea la ultimele intalniri am absentat"nemotivat" :( desi am avut motive intemeiate :-| am oarecare remuscari pentru absente...
Problema este ca nu stiu unde vine aceasta locatie "Zai"...???? :roll:
 
cam aici, unde e acel "A":



dinspre Piata Unirii catre Continental, pe strada Florimund Mercy, inainte de libraria Adevarul, de fapt e chiar pe strada F. Mercy, google maps o localizeaza mai in interior....
darkshadowro a spus:
am doar linie peco flexibila daca te ajuta cu ceva.
apai daca nu-i mare deranjul si ai o bucata mai mica (gen 20-25 cm) adu-o si vedem daca ma ajuta...
 
Fostul Mag. de prezentare "1 Iunie", vizavi de Outlet si in diagonala cu magazinul naturist (Xing:Mercy cu Eugen de Savoya)
 
piti a spus:
Si cum am sa recunosc masa voastra ? Nu am un numar de telefon de la voi . Poate dati un PM .

Andrei

O sa-ti pun locomotiva "George Stephenson's Rocket", ca e galbena
pe masa, ca sa nu fie loc de confuzie ! :D

 
@docmarius doar daca pica vreun meteorit nu o sa vin sambata la intalnire. cred ca ar fi foarte util sa facem si schimb de numere de telefon tot atunci.
@piti nr meu este 0740182933.
 
Avand azi treaba prin zona P-ta Unirii , am trecut sa vad unde e "locul faptei " , Zai Caffe . Pe usa orarul spune : L - V 17.30 - 23.45 , sambata 19.00 - 23.45 .
Oare sambata la ora 17.30 nu vom sta in fata unei usi inchise ? Nu sunt un obisnuit locului , poate nu respecta orarul .
 
Salutare tuturor ,daca localul este inchis , putem merge la fosta cafenea JAVA COFEE HOUSE , unde s-a deschis recent pizzeria NOVA MAMA MIA , situata pe str Augustin Pacha paralela cu str Floimund Mercy tot in zona P-ta Unirii . Toate cele bune
 
Domnilor , daca se poate ma alatur si eu intalnirii . Sambata 90% sigur voi fi prin Timisoara . Dar nu uitati ca am in dotare o fetita de 11 luni .... si poate nu ajung
Stati linistiti nu vin cu ea :evil: