Material rulant K.Bay.Sts.B. (H0)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut ,
frumoasa colectie.......dar :am observat la vagoanele de bere "Löwenbräu" (dar si la alte vagoane....)niste flancuri exagerate la roti care strica aspectul .....este pacat ca asa vagoane frumoase ,poarta asa roti urate.......spitele sunt frumoase ....dar flacul rotilor ??? :fluierat:
 
superb vagonul la lumina zilei! Ai facut o alegere buna, mai ales ca te stim chibeist convins. Cate vagoane ai inmatriculate K.Bay?
 
hgdan a spus:
@Razvan
Trebuie sa setezi bine balansul de alb....

e mai indicat sa se joace cu balansul de alb...si daca s-ar putea,pozele facute de pe un trepied (chiar si unul improvizat) cu timp de expunere ceva mai mare,astfel reuseste sa "prinda" culoarea naturala.

vagonul acesta se fabrica in urma cu vreo 8 ani,in Austria,restul cuvintelor sunt de prisos :D
 
hgdan a spus:
@Razvan
Trebuie sa setezi bine balansul de alb, sau sa corectezi nuanta cu un program de editare foto, pana iese ca si originalul, eu asa fac
Sal Dan
Cu balansul la alb si cu diferite alte setari m-am jucat cam 30 de min dar tot nu am reusit sa redau acea nuanta. Ori nu m-am obisnuit eu cu scula, ori ...........
 
SantaFeFan a spus:
Salut ,
frumoasa colectie.......dar :am observat la vagoanele de bere "Löwenbräu" (dar si la alte vagoane....)niste flancuri exagerate la roti care strica aspectul .....este pacat ca asa vagoane frumoase ,poarta asa roti urate.......spitele sunt frumoase ....dar flacul rotilor ??? :fluierat:
Sal Rudi
Toate rotile au aceste flancuri supradimensionate. De multe ori ma uit la poze cu vagoane de Ep. I si imi dau seama de acest suprarealism, dar ................ Ca "parchetis" aceasta exagerare ............. ma ajuta :lol:
 
obiwan a spus:
superb vagonul la lumina zilei! Ai facut o alegere buna, mai ales ca te stim chibeist convins. Cate vagoane ai inmatriculate K.Bay?
Sal Vali
Acum am numarat. In vitrina am 38 de vagoane imatriculate K.Bay (si aici nu le cuprind pe cele identice dar cu numar de imatriculare diferit) si inca multe in cutii (ca nu am apucat sa scot DRG-ul din vitrina).
 
cosmin78 a spus:
hgdan a spus:
@Razvan
Trebuie sa setezi bine balansul de alb....

e mai indicat sa se joace cu balansul de alb...si daca s-ar putea,pozele facute de pe un trepied (chiar si unul improvizat) cu timp de expunere ceva mai mare,astfel reuseste sa "prinda" culoarea naturala.

vagonul acesta se fabrica in urma cu vreo 8 ani,in Austria,restul cuvintelor sunt de prisos :D
Sal Cosmin
Da, trebuie si este pe lista de achizitii.