Info Probleme

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Oameni buni, bucura?i-v?? c?? voi pute?i accesa forumul! Eu nu îl pot accesa deloc pe timp de zi, iar noaptea doar dup?? 12 ?i doar o dat?? la câteva zile, în rest pur ?i simplu nu îmi g??se?te pagina. Desigur, dac?? trec pe Vodafone stick merge la orice or??... deci clar e vina RDS-ului :(
 
Toata dupamasa browserele IE8 si Google Chrome mi-au raportat ca nu pot afisa/accesa forumul, timp in care un coleg oradean vedea forumul, iar alti colegi oradeni nu. Dimineata pot accesa forumul pe computerul meu de la serviciu, dar si atunci cam in salturi. Aceasta situatie dureaza deja de cateva zile bune.
 
Salut,

va rog sa imi spuneti daca mai sunteti care nu va puteti conecta deloc la forum din reteaua RDS,
stiu ca de multe ori merge prost din RDS lucram si la asta, dar acum vreau sa stiu daca mai sunt care nu pot intra nici cum din RDS.

mersi,
Florin.
 
ma uit diseara si iti zic cum e cu rds bucuresti, aseara parca mergea brici, in timp ce saptamana trecuta facea figuri, dar era ceva total random, ba mergea, ba nu mergea decat prin vpn la servici (ca vorba aia, nu ma tine rds-ul departe de forum ;-))
 
Probleme, de care am aflat de la RDS, sunt din cauza ca in aceasta perioada si inca un an-doi, se va face trecerea de pe IPv4 la IPv6

E.
 
interesantul a spus:
Probleme, de care am aflat de la RDS, sunt din cauza ca in aceasta perioada si inca un an-doi, se va face trecerea de pe IPv4 la IPv6

E.

nu asta este cauza...
KAT a spus:
Am probleme sa accesez forumul indiferent de ora, cam de doua saptamani

Din ce retea?
 
Florinn a spus:
Salut,

va rog sa imi spuneti daca mai sunteti care nu va puteti conecta deloc la forum din reteaua RDS,
stiu ca de multe ori merge prost din RDS lucram si la asta, dar acum vreau sa stiu daca mai sunt care nu pot intra nici cum din RDS.

mersi,
Florin.

Orice minune ?ine doar 3 zile... eventual 10 zile. De azi din nou nu mai pot accesa forumul din RDS decât prin proxy.
Abia a?tept s?? se fac?? ora 0, s?? v??d dac?? dup?? 0 merge f??r?? probleme, cum se întâmpla pân?? acum.
 
Salut,

eu am mutat macazul, de pe upc pe rds, acum 2 saptamani,
am avut exact aceleasi probleme ca si voi pana acum o saptamana cand s-au depistat unele probleme legata de dns, s-a gasit o solutie pentru problema apoi eu am postat acea intrebare.

De atunci mie imi merge fara probleme pe RDS, asa ca sa speram ca ce ti se intampla tie e din alta parte si ca se rezolva.

Oricum voi transmite mai departe sa se cerceteze.
 
E trecut de ora 0, deci acum pot accesa forumul.

Eu nu am cum s?? trec pe UPC pân?? în septembrie 2011 (bine... pot, dar trebuie s?? pl??tesc penaliz??ri mari).
în plus, RDS e cea mai mare re?ea din .ro, ceea ce îmi ofer?? viteze mari de desc??rcare pe torrente ?i DC++.