Info Probleme

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Irish_Railways a spus:
AdminVanzari e in concediu?
I-am trimis doua mesaje private de dezactivare anunt acum o saptamana, respectiv doua saptamani, si NIMIC!
Salut.
Si eu am trimis un mesaj pentru schimbare pret lui AdminVanzari iar timp de o saptamana si ceva nu s-a intamplat nimic, niciun raspuns, nimic. Si mai nou si mesajele private catre alti useri se trimit foarte greu (in 4-5 zile mi s-a trimis un mesaj)...
Probabil ca numarul mare de posturi si mesaje ce trebuiesc administrate provoaca aceste intarzieri dar macar se putea pune un anunt undeva cum ca exista probleme tehnice (doar o sugestie).
Bafta
 
Retsam a spus:
Irish_Railways a spus:
AdminVanzari e in concediu?
I-am trimis doua mesaje private de dezactivare anunt acum o saptamana, respectiv doua saptamani, si NIMIC!
Salut.
Si eu am trimis un mesaj pentru schimbare pret lui AdminVanzari iar timp de o saptamana si ceva nu s-a intamplat nimic, niciun raspuns, nimic. Si mai nou si mesajele private catre alti useri se trimit foarte greu (in 4-5 zile mi s-a trimis un mesaj)...
Probabil ca numarul mare de posturi si mesaje ce trebuiesc administrate provoaca aceste intarzieri dar macar se putea pune un anunt undeva cum ca exista probleme tehnice (doar o sugestie).
Bafta

Mesajele private se trimit in mod instant,
pana in momentul in care ele sunt citite de catre destinatar apar in folder-ul de "mesaje in curs de trimitere" DAR asta nu inseamna ca ele nu sunt trimise ci doar ca nu au fost citite inca.
Intarzierea la AdminVanzari este din cauza ca nu avem noi intotdeauna timp sa le rezolvam imediat.
 
Salut,

probabil ca ati observat ca de ieri a mers destul de prost forumul,
din pacate unii nu au ocupatie si se ocupa cu diverse chestii inutile, ieri a fost un atac la server care a cauzat toate aceste probleme, nu ne-a vizat pe noi insa a fost putin de lucru pana s-a remediat.

Sper ca totul va reveni la normal azi, cel tarziu maine.
 
Doresc sa va semnalez si eu o problema (de care se srie), si singurul mod in care pot sa trec peste ea:

Eu accesez site-ul din doua retele, de pe doua calculatoare. Una din retele este UPC calculatorul de acasa, cealalalta este Newcom, calculatorul de la serviciu. Fenomenul este identic in ambele cazuri.

La logare nu apare
"Vizualizarea mesajelor scrise de la ultima ta vizita"
Degeaba apas butonul Refresh sau F5 (folosesc Internet Explorer), nu tine.
Singura solutie, sa dau click dreapta pe una din ultimele 20 de mesaje din scroll din stanga, si deschid fie un Tab nou, fie o fereastra noua. In acest Tab sau fereastra noua dau click pe Forum din Sectiuni (stanga sus), iar in momentul in care apare din nou pagina de start, este activ "Vizualizarea mesajelor scrise de la ultima ta vizita".

Secventa descrisa de mai sus functioneaza, in rest nu

Am auzit pe multi, ca au problema asemanatoare, nu se poate remedia?

O seara buna,
Gyuri
 
ieri a cazut forumul in timp ce postam un mesaj la Un vis care poate deveni realitate....in urmatoarele ore nu a mers,insa azi dupa orele 21 (ora Romaniei) l-am accesat normal....
 
aia cu mesajele noi se poate "rezolva" mergand la mesajele mele, dupa aia inapoi la principala, si atunci apare; daca nu, mai incearca o data, eventual insista cu refresh la "mesajele mele"
cam cretina solutia, dar macar functioneaza, pana s-o remedia candva (daca se va remedia) problema asta
 
si apropos, cea mai buna solutie e sa pastrezi un tab de firefox deschis cu mesaje noi si de acolo deschid celelalte pagini in tab-uri diferite; si merge de pe mai multe calculatoare, inclusiv daca inchizi firefox-ul si deschizi cu restaurare (eu unul prefer stand-by)
doar cand se mai delogheaza pe la o saptamana si ceva mai injur ca trebuie sa ma loghez din nou si sa fac operatia respectiva
 
Voi nu ave?i ceva probleme locale de securitate?
De ani de zile, ?i pe Safari, ?i pe Mozilla nu am avut aceste probleme.
Navighez într-o singur?? pagin??, revin la pagina cu mesaje noi de câte ori am chef. Mi se reseteaz?? mesajele noi doar dac?? ies ?i reintru în cont.
 
Se mai reseteaza si cand intri de la alt ip (chiar si de pe acelasi calculator) sau pur si simplu cred ca dupa un timeout ceva. Uneori chiar si de la un simplu refresh, dar nu asta conteaza.
Lumea se plangea de faptul ca dupa login e destul de greu de ajuns la lista cu mesaje noi postate ... ceea ce practic este cred cea mai intalnita situatie la noi, eu unul fix de asta am nevoie atunci cand intru pe forum.
 
Mie nu imi apar cu galben topicurile in care s-a scris, deci practic mesajele noi...insa am gasit solutia pentru problema aia. Daca te loghezi folosind casutele din partea stanga, dai odata click pe "Pagina de start a forumurilor forum.lokomotiv.ro" Si apar.
Sau te loghezi folosind butonul de logare de sus si apar toate mesajele noi marcate.
 
macleod a spus:
parca am mai zis-o si atunci scuze ca ma repet
dar ce mi s-ar parea foarte important ar fi un rss cu chestiile noi, ar fi de mare ajutor si probabil ca ar mai scadea si incarcarea pe server daca e bine implementat

Da, si mie mi-ar place un RSS feed. Mai ales ca toate mesajele noi pot fi citite si in clientul de email.